İthalat nedir? İthalat süreci zor mudur?

İthalat, ticari hayatta sıkça başvurulan bir yöntemdir.
Fakat söz konusu ilk defa ithal edeceğiniz bir ürün, ilk defa alım yapacağınız bir ülke olduğu zaman işler karışmaktadır.

Neden ithalat danışmanlığı almalıyım?

Bir işletmenin sorumluluğunun ne kadar baş ağrıtıcı olduğunu biliyoruz.
Bir de bunun üzerine, ithalat süreci ve tüm bu süreçle alakalı konulara vakit ayırıp kafanızı meşgul etmenizi istemiyoruz.

Formu doldurmak için tıklayın!

Bu süreçte benim ne yapmam gerekiyor?

Sizin üzerinize düşenler; talep edeceğimiz bilgileri doğru vermeniz, gönderdiğimiz sunumları, teklifleri ve raporları inceleyip tavsiyelerimize kulak vermeniz ve yapacağımız sözleşmelere uyup yerine getirmeniz oluyor (zamanında ödemeler, belge teslimleri vs.).

İthalat danışmanlığı neyi kapsıyor? Ne yapıyoruz?

Befik Danışmanlık olarak, A'dan Z'ye tüm ithalat sürecinizi yönetiyor, sizlere her adımda detaylı sunum ve raporlama yapıyoruz.

Hizmet Sürecimiz

İthalat danışmanlığımız kapsamında hangi süreçleri işiyoruz?

0 %

1- Planlama

Hangi ürünlere ihtiyacınız olduğunu, hangi pazarın fiyat ve lojistik bakımından size daha uygun olduğunu belirliyoruz.

0 %

2- Araştırma

En uygun olarak belirlediğimiz pazar(lar)da ihtiyacınız olan ürünlere yönelik marka/fiyat araştırması yapıyoruz ve detaylı bir teklif topluyoruz.

0 %

3- Teklif ve Sunum

Yaptığımız araştırmalar sonucunda markalardan topladığımız fiyat tekliflerini; ilgili marka ve ürün hakkında yaptığımız detaylı araştırmalarımız sonucu topladığımız bilgilerle de birleştirip size sadece fiyattan oluşmayan, kapsamlı sunum yapıyoruz.

0 %

4- Sözleşme

Size yaptığımız sunum içerisinde hangi teklifi tercih ettiyseniz onun için harekete geçiyoruz. Sizin kendinizi yormanıza gerek kalmadan, görüşmeleri bizzat yapıp tüm ödeme yöntemi ve şekli, ortalama termin süresi ve teslim şekli gibi konularda mutabakat sağlıyor, sonrasında sizin de onayınızla sözleşme yapıp ithalat sürecini başlatıyoruz.

0 %

5- Teslimat

Ürünlerinizin, çıkış ülkesinden varış ülkesine kadar olan tüm transfer sürecinde ve çıkış ülkesindeki gümrük işlemlerinde de size danışmanlık veriyor, ürünler elinize ulaşana kadarki olan bütün süreci bizzat yönetiyoruz.

Butona tıklayarak formu doldurun ve tanışalım.
Ücretsiz danışmanlık ve teklif alın!

Müşteri paneliniz üzerinden destek talepleri oluşturabilir, proje ve siparişlerinizi takip edebilir, faturalarınıza ulaşabilirsiniz.